Menu

AutoCAD rodem z Las Vegas



Kategoria: 3ds Max, Tagi: , , , , ,

8 koncentrycznych pierścieni, efekty świetlne, ekrany LED, ruch w kilku osiach i niemal 700 metrów kabli wyobrażacie sobie taki „Żyrandol”? Dokładnie o takich parametrach znajduje się w pewnym klubie w Los Angeles. Przeczytajcie jego historię.


AutoCAD rodem z Las Vegas

Oświetlenie zaprojektowanie w AutoCAD

Źródło: https://www.autodesk.pl/campaigns/inspired-by-autocad/omnia-chandelier

 

Oświetlenie klubu Omnia w hotelu Caesars Palace zostało zaprojektowane przez firmę Tait Towers m.in. w oprogramowaniu AutoCAD. Wymagało stworzenia około 25 projektów, zanim oczekiwany efekt został osiągnięty.

Firma Tait Towers specjalizuje się w projektowaniu i budowie sprzętu do produkcji i inscenizacji wydarzeń na żywo włączając w to koncerty i imprezy klubowe. „Żyrandol” stworzony w klubie Omnia został zaprojektowany wraz ze sławnym projektantem produkcji Willie Williamsem, który tworzył scenografię dla takich gwiazd jak U2, David Bowie, R.E.M., The Rolling Stones i George Michael.

Pomysły w postaci dynamicznych żyrandoli zawierających koncentryczne pierścienie w formie rysunków 2D stworzone przez Williego Williamsa zostały przekazany firmie Tait, którzy za pomocą Autodesk AutoCAD oraz Autodesk 3ds Max, stworzyli modele 3D, które spełniły całą wizję producenta.

„AutoCAD miał dla nas kluczowe znaczenie, bo sprawił, że nie zamknęliśmy się w wąskich granicach”.
Tyler Kicera – starszy dyrektor ds. rozwoju, Tait Towers

Proces od koncepcji do wdrożenia zajął 22,000 godzin, co jest porównywalne do 2,5 roku, lecz firmie Tait udało się zakończyć ten projekt w okolicach jednego roku. Szybkość jednak nie oznaczała prostoty wykonania. Instalacja ta jest największa, jaka została umieszczona na stałe w klubie. Produkt finalny waży niemal 6 tysięcy ton i składa się z 20,152 indywidualnych trójkolorowych pixeli LED, 357 kryształów podwieszonych pod trzema wewnętrznymi pierścieniami żyrandola oraz 700 metrów kabli.

System opiera się na zastrzeżonym oprogramowaniu kontrolnym, które wykorzystuje modelowanie wideo, w ten sposób zapewniając bezpieczeństwo i pozwalając na stworzenie choreografii ruchu żyrandola, sekwencji oświetlenia i treści wideo na ekranach LED.

Jak mówi Adam Davis, dyrektor Tait Towers „Skończyliśmy z projektem od którego, nie da się oderwać wzroku […] Możemy bardzo szybko opuścić cały sufit tuż nad głowy gości, co sprawia bardzo intymne wrażenie. Możemy też wykonać przeciwny ruch i sprawić, że cały sufit zostanie wciągnięty z powrotem na górę, dzięki czemu możemy uzyskać większy dynamizm na sali.”

Prezentacja oświetlenia znaleziona @YouTube:

 

 

Źródło: Autodesk | PCC Polska


No votes yet.
Please wait...