Menu

AutoCAD sztuczki i kruczki – narzędzie eTransmit

Poznajcie eTransmit – narzędzie AutoCAD do efektywnego przesyłania projektów DWG SHX.


Narzędzie eTransmit w AutoCAD

Przestawiamy pierwszą z dwóch prezentacji  Andrzeja Jaskulskiego – autoryzowanego specjalisty Autodesk – pokazującą narzędzia i metody efektywnego przenoszenia (przesyłania) plików projektów w standardowym formacie DWG.


W załączonym filmie omówione zostało przede wszystkim narzędzie „przekazu elektronicznego” – eTransmit. Posługując się narzędziem przekazu, uzyskujemy pewność, że plik projektu stworzonego w AutoCAD będzie poprawnie wyświetlany i drukowany na innych komputerach. Rozmiar pliku przekazu jest widocznie mniejszy niż pliki źródłowe, co ułatwia a czasami wręcz umożliwia przesyłanie w postaci załącznika do poczty elektronicznej.

eTransmit rozwiązuje także nagminny problem jakim jest wysyłanie rysunków bez dołączania zależnych plików, np. odnośników i czcionek tekstu. W niektórych przypadkach, jeśli powiązane pliki nie zostaną dołączone, uniemożliwi to odbiorcy pracę z plikiem. W przypadku transmisji przez eTransmit zależne pliki są załączane automatycznie w pakiecie przekazu, zmniejszając w ten sposób możliwość popełnienia błędu.

Zapraszamy do oglądania prezentacji:


Usprawnij swoją pracę

Można transmitować pakiety między użytkownikami różnych produktów bazujących na programie AutoCAD i korzystać z eTransmit do konwertowania plików do kilku poprzednich formatów pliku DWG.