Menu

3ds Max 2022 otrzymuje pierwszą dużą aktualizacje. Co nowego wprowadza?

3ds Max 2022 - Aktualizacja

Kategoria: 3ds Max, Tagi: , , ,

Nowa aktualizacja programu 3ds Max 2022. Pierwszy tak duży update od Autodesku, który ma na celu min. przyśpieszenie tworzenia brył w 3ds Maxie jak i poprawę modyfikatorów od deformacji.


3ds Max 2022 – lista poprawek i modyfikacji:

3dsmax 2022 - duża aktualizacja

Szybsze narzędzie Smart Extrude!

Pierwsze wydanie Smart Extrude umożliwiało artystom szybkie tworzenie bryły w 3ds Maxie przy użyciu modyfikatorów Editable Poly lub Edit Poly.

Ta aktualizacja wprowadza polepszenie wydajności przy inteligentnym wyciąganiu siatki i face’ów. Dodatkowo można je wykorzystywać już z większa ilością poligonów, co może wpłynąć nawet na 20-krotną szybkość działania przy wycinaniu i łączeniu geometrii brył.


Poprawa modyfikatorów od deforamcji

Pozwalają na dużo szybszą pracę z modyfikatorami odpowiadającymi za deformację siatki, takimi jak Skin, Path Deform, Bend, FFD, Mirror, Noise, Skew, Taper, Twist, Affect Region, Linked XForm, Melt, Skinwrap Patch, Spherify czy Surf Wrap.


Modyfikator wygładzania Smooth

Smooth Modifier 3Ds Maxa to ważne I wymagające narzędzie, pozwalające na tworzenie wielu treści. Poprawa w jego działaniu, pozwala na czyszczenie danych Normals z obiektu źródłowego, dzięki temu po zastosowaniu go do obiektu, możemy w łatwy sposób tworzyć nowe dane Normals.


Ignore Occluded

Nowy filtr „ignoruj zablokowanie” został dodany do modyfikatorów Edit Poly i Editable Poly w 3Ds Maxie. Po właczeniu, artyści mogą wybierać tylko te komponenty (Vertexy, Edge, Polygony), które są widoczne w ich widoku. Pozwala to na usprawnienie procesu modelowania Polygonów.


Przywracanie ustawień fabrycznych.

Szybko i łatwo przywróć 3ds Max do początkowej konfiguracji startowej, gdy uszkodzone ustawienia aplikacji mogą powodować nieoczekiwane artefakty interfejsu użytkownika lub problemy z wydajnością.  Narzędzie The Recovery Factory Settings ponownie zainicjuje ustawienia aplikacji i przywróci wyizolowane skrypty i ikony zdefiniowane przez użytkownika bez konieczności nawigowania po folderach instalacyjnych lub systemowych.


Startup Failure Recovery

Narzędzie podobne jak Recovery Factory Settings, z tym że po uruchomieniu 3Ds Maxa, Max wykryje i naprawi uszkodzone ustawienia aplikacji, które mogą spowodować awarię programu.


Dodatkowe benefity i usprawnienia:

  • Support for Vertex Colors in FBX Imports:

Vertex Colors są teraz wspierane w imporcie FBX.

  • Wielowątkowość map Noise:

Usprawnienia starszej Legacy Noise map

  • Improved Viewport Mesh Calculations:

Poprawa szybkości w obszarze roboczym i renderingu w momencie konwertowania do formatów danych GPU

  • Retopology Tools 1.1:

Narzędzia do retopo od teraz są częścią głównej instalacji 3ds Max 2022.1

  • Fluid Loader Particle ID Data:

Data Fluid Loader został zaktualizowany, aby pomóc artystom VFX prawidłowo eksponować dane Particle ID, ułatwiając systemom identyfikację każdego unikalnego bitu danych zawartych w obiekcie Fluid Loader

  • Vertex Paint Improvements.

Autor: Jakub Baran, Michał Chmielewicz | PCC Polska