WARSZTATY Maya

Najbliższe warsztaty mediowe PCC Polska będą poświęcone tematowi programowi Autodesk Maya – niezwykle potężnego narzędzia do tworzenia animacji 3D, wizualizacji czy gier. Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Szkoleniowego we Wrocławiu.

Dla kogo?

Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które chcą rozpocząć swoją pracę w programie Maya.

Animacja postaci w Maya

TERMIN:
16 stycznia 2018

Grupa I – godz. 9:00 -12:00 – rejestracja zakończona
Grupa II 
– godz. 12:30 -15:30 – rejestracja zakończona

23 stycznia 2018 – dodatkowy termin!

Grupa I – godz. 9:00 -12:00 – jeszcze 2 miejsce wolne
Grupa II 
– godz. 12:30 -15:30 – jeszcze 1 miejsca wolne

MIEJSCE: Wrocław, ul Kościerzyńska 10
Warsztaty przeznaczone są dla osób rozpoczynających pracę w programie Maya.
Warsztaty obejmują pełen zakres tworzenia postaci w Autodesk Maya.

PORUSZANE TEMATY

Aby przejść stricte do animacji postaci, przypomniane zostaną następujące aspekty przygotowania postaci do animacji, które również będą poruszone na webinarium (webinarium odbyło się 5 grudnia 2017 r., by obejrzeć nagranie kliknij tu):

– character modeling – concept art’y, referencje i samo modelowanie postaci i układanie siatki na potrzeby animacji już u podstaw tworzenia,

– budowa szkieletu – stworzenie dobrego szkieletu dla animacji to jedna z podstaw, którą warto omówić.

– łańcuchy kinematyczne – dzięki nim nasza postać będzie reagowała na nasze polecenia w sposób naturalny, ich dobra konfiguracja pozwoli na późniejszym etapie skupić się na tworzeniu samej animacji bez żadnych błędów i rozczarowań.,

– kontrolery – to one będą łącznikiem między naszą postacią a nami samymi, również nie wolno ich zbagatelizować by mogły oszczędzić wiele godzin pracy,

Po przypomnieniu tych aspektów poruszone zostaną tematy samej animacji, prowadzenia postaci na osi czasu i chwyty, które mogą sprawić, że nasze animacje będą wyglądać naturalnie i żywiołowo.

Omówione zostaną pryncypia animacji, m. in.: zgniatanie i rozciąganie, wyprzedzanie, inscenizacja, zasady rysowania klatek, rozpędzanie i zwalnianie, łuki, itd.


Rejestracja

Rejestracja na warsztaty jest bezpłatna. Warunkiem udziału jest zarejestrowanie się na naszej stronie internetowej, przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy + uzyskanie potwierdzenia uczestnictwa. Jedna osoba może zarejestrować się tylko na jedną grupę. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.  Każdy uczestnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem warsztatów.