WARSZTATY Fusion 360


Ostatnie warsztaty mechaniczne PCC Polska były poświęcone tematowi Fusion 360 – chmurowej platformy projektowej stworzonej z myślą szeroko rozumianym przemyśle mechanicznym i wzornictwie przemysłowym. Zapraszamy do zapisania się do biuletynu branżowego, śledzenia naszej strony oraz uczestnictwa w przyszłych warsztatach!

Dla kogo?

Spotkanie przeznaczone było dla osób początkujących. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi funkcjami oprogramowania Fusion 360. Oprócz części teoretycznej przygotowany był zestaw ćwiczeń praktycznych do wykonania na naszych dedykowanych stanowiskach roboczych wyposażonych również w manipulatory 3D. Poznano nowy rodzaj wszechstronnego narzędzia do rozwoju produktu, łączącego w sobie możliwości 3D CAD, CAM oraz CAE.

Fusion 360 jako zintegrowane środowisko
do projektów i symulacji

Warsztaty przeznaczone są dla osób rozpoczynających pracę w programie Fusion 360.

Uczestnicy na zajęciach dowiedzieli się m.in. w jaki sposób Fusion 360 umożliwia szybką weryfikację pomysłów projektowych w jednym, łatwym w użyciu środowisku, poprzez możliwość szybkiego przeniesienia pomysłu od koncepcji do modelu, poprzez: modelowanie, dokumentację, analizy, obliczenia, wizualizacje, prezentacje, aż do produkcji.

PORUSZANE TEMATY:

– modelowanie parametryczne, modelowanie swobodne (freeform),

– tworzenie części i zespołów, 

– przeprowadzanie symulacji i analiz,

– przygotowanie dokumentacji 2D,

– ustawienia renderu i wizualizacja.


Rejestracja

Rejestracja na warsztaty jest bezpłatna. Warunkiem udziału jest zarejestrowanie się na naszej stronie internetowej, przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy + uzyskanie potwierdzenia uczestnictwa. Jedna osoba może zarejestrować się tylko na jedną grupę. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.  Każdy uczestnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem warsztatów.