SpaceMouse WirelessPierwsza na świecie bezprzewodowa Myszka 3D


Ze SpaceMouse® Wireless w ręku możesz swobodnie rozwijać swą kreatywność. Możesz cieszyć się porządkiem na biurku. Możesz doświadczać doskonałej nawigacji w trójwymiarowym świecie, podczas gdy bezprzewodowa technologia firmy 3Dconnexion z wbudowanym akumulatorem zapewni bezpośrednie, rzeczywiste i zaawansowane połączenie z treściami 3D.Doskonała nawigacja w 3D

Jeśli pracujesz w 3D, standardowa myszka i klawiatura nigdy nie osiągną poziomu intuicyjnej kontroli, który gwarantuje myszka 3D SpaceMouse Wireless. To ekskluzywne, kompaktowe i proste w użyciu urządzenie umożliwia pozycjonowanie modelu lub punktu widokowego, podczas równoczesnego wybierania funkcji, kreowania i edytowania projektu przy użyciu standardowej myszki.


Bezprzewodowa wolność

Po raz pierwszy opatentowana przez 3Dconnexion technologia 6 stopni swobody ruchu została połączona z technologią bezprzewodową 2.4GHz firmy 3Dconnexion, by stworzyć zaawansowane urządzenie bez kabla. Podłączenie SpaceMouse Wireless nie mogłoby być prostsze. Wystarczy po prostu włączyć mikrostyk do PC lub Mac’a by korzystać z rzeczywistego połączenia z treściami 3D.


Szybkie ładowania akumulatora

Czas działania myszki 3D SpaceMouse Wireless nigdy nie będzie problemem, dzięki imponująco żywotnej baterii (nawet do miesiąca pracy) oraz rozwiązaniu, które pozwala korzystać z urządzenia również za pomocą przewodu. Załączony kabel mikro-USB służy do ładowania urządzenia i jednoczesnego przesyłania danych. Wystarczy podłączyć urządzenie i kontynuować pracę.
Żywotność baterii do jednego miesiąca pracy, przy 8 godzinach pracy przez 5 dni w tygodniu


Stylowy wygląd

Wszystkie elementy urządzenia SpaceMouse Wireless są perfekcyjnie wykonane, począwszy od małej i solidnej stalowej podstawy na wygodnie umiejscowionych przyciskach skończywszy.


Łatwość użycia

Każdy przycisk na urządzeniu SpaceMouse Wireless otwiera swoje własne radial menu, które zapewnia wygodny i szybki dostęp do czterech wybranych komend aplikacji.


Skontaktuj się z nami

Cechy i korzyści


Zaawansowana Nawigacja 3D

Intuicyjna i precyzyjna nawigacja cyfrowymi modelami i widokami w przestrzeni trójwymiarowej, z wykorzystaniem czujnika z opatentowaną przez 3Dconnexion® technologą sześciu stopni swobody ruchu


Bezprzewodowa Wolność

Bezprzewodowa technologia 2.4GHz firmy 3Dconnexion zapewnia bezpośrednie, rzeczywiste, płynne połączenie z treściami 3D


Szybkie Ładowanie

Opakowanie produktu zawiera kabel z mikro-USB, który ładuje wbudowany akumulator, zachowując wszystkie dane i ustawienia. Wystarczy podłączyć i kontynuować pracę.


Stylowy Wygląd

Niewielki rozmiar, elegancka, gładka stalowa podstawa, dwa przyciski


Łatwość Użycia

Każdy przycisk na urządzeniu SpaceMouse Wireless otwiera swoje własne radial menu, które zapewnia wygodny i szybki dostęp do czterech wybranych komend aplikacji


Nowy sterownik 3Dconnexion.

Wraz z nowym modelem prezentujemy również nowy sterownik, z nową rewelacyjną funkcjaRadial Menu – działająca ze wszystkimi aktualnie wspieranymi produktami oferty 3Dconnexion (SpaceNavigator, SpaceNavigator for Notebooks, SpaceMouse Wireless, SpaceExplorer, SpaceMouse Pro, SpacePilot Pro). Każdy przycisk na manipulatorze 3D otwiera osobne radial menu składające się z 4 sekcji, które zapewnia wygodny i szybki dostęp do czterech wybranych komend aplikacji.

Skontaktuj się z nami

Specyfikacja Techniczna

Poznaj pełną specyfikację techniczną SpaceMouse Wireless


Opatentowany przez 3Dconnexion sensor wykorzystujący sześć stopni swobody ruchu (6DoF)
Bezprzewodowa technologia 3Dconnexion 2.4GHz
Opcjonalne podłączenie przez Mikro-USB (dołączony kabel). Równoczesne ładowanie baterii i danych
Wymiary: 78x78x54mm / 3.1×3.1×2.1
Waga: 440g / 0.97lb
2 lata gwarancji
Sysyem operacyjny: Microsoft Windows, OS X, Linux, Unix.


Skontaktuj się z nami

Pytania i odpowiedzi

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytana dotyczące SpaceMouse Wireless


Do kogo dedykowany jest nowy SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless trafi w gusta wszystkich profesjonalistów i entuzjastów z branż 3D. Użytkownikami mogą być inżynierowie, projektanci, artyści, animatorzy, architekci, specjaliści wizualizacji i modelowania, specjaliści związani z medycyną i nauką oraz hobbyści. SpaceMouse Wireless nie został zaprojektowany stricte jako urządzenie przenośne, lecz dla niektórych użytkowników technologia bezprzewodowa może być po prostu wygodna podczas podróży. Specjalistycznym modelem przenośnym jest w ofercie 3Dconnexion SpaceNavigator for Notebooks.


Jakie są najważniejsze cechy SpaceMouse Wireless?

 • Zaawansowana Nawigacja 3D – Intuicyjna i precyzyjna nawigacja cyfrowymi modelami i widokami w przestrzeni trójwymiarowej, z wykorzystaniem czujnika z opatentowaną przez 3Dconnexion® technologią sześciu stopni swobody ruchu
 • Bezprzewodowa Wolność – bezprzewodowa technologia 2.4GHz firmy 3Dconnexion zapewnia bezpośrednie, rzeczywiste, płynne połączenie z treściami 3D
 • Szybkie Ładowanie – opakowanie produktu zawiera kabel z mikro-USB, który ładuje wbudowany akumulator, zachowując wszystkie dane i ustawienia. Wystarczy podłączyć i kontynuować pracę.
 • Stylowy Wygląd – niewielki rozmiar, elegancka, gładka stalowa podstawa, dwa przyciski
 • Łatwość Użycia – każdy przycisk na urządzeniu SpaceMouse Wireless otwiera swoje własne radial menu, które zapewnia wygodny i szybki dostęp do czterech wybranych komend aplikacji


Czy SpaceMouse Wireless zastąpi któryś z istniejących produktów 3Dconnexion?

SpaceMouse Wireless nie zastąpi żadnego istniejącego produktu 3Dconnexion. Jego wprowadzenie rozszerzy aktualną linię produktową firmy, zapewniając różnorodność wyboru istniejącym i potencjalnym klientom. SpaceNavigator for Notebooks pozostanie w ofercie jako dedykowany model przenośny.


Co odróżnia SpaceMouse Wireless od modeli SpaceNavigator i SpaceNavigator for Notebooks?

SpaceMouse Wireless jest pierwszym i jedynym bezprzewodowym produktem 3Dconnexion. Urządzenie cechuje się nowoczesnym, stylowym designem, posiada 2 programowalne przyciski, które zostały unowocześnione pod względem rozmiaru, kształtu i komfortu pracy w porównaniu do SpaceNavigator’a. Dodatkowo SpaceMouse Wireless ma obniżony środek ciężkości i spód dokładniej pokryty antypoślizgową gumą, co sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej stabilne na biurku.


Jaka technologia bezprzewodowa zastosowana została w SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless korzysta ze stworzonej przez 3Dconnexion bezprzewodowej technologii 2.4 GHz, która optymalizuje osiągi i żywotność baterii. Cechy technologii:

 • Protokół transmisji specyficznie zoptymalizowany dla sensora 6DoF (6 stopni swobody ruchu) firmy 3Dconnexion, zapewniający kontrolę w czasie rzeczywistym (bez opóźnień)
 • Urządzenie nadawczo-odbiorcze oraz antena zaprojektowane i specyficznie zoptymalizowane dla stabilnej łączności (działa nawet w środowiskach pracy pełnych elektryki)
 • Wykrywanie ciepła ludzkiej ręki w celu przedłużenia żywotności baterii (zredukowane zużycie mocy w stanie bezczynności)
 • Auto-zerowanie – oznacza, że SpaceMouse Wireless może być uruchamiany w jakiejkolwiek pozycji bez negatywnego wpływu na kalibrację sensora
 • Opcja podłączenia kilku urządzeń 3Dconnexion jednocześnie (maksymalnie 6 sztuk może działać z jednym odbiornikiem USB).


Jaki jest zasięg działania SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless może być używany w zasięgu 10 metrów od odbiornika USB.


Jak długo działa akumulator wbudowany w SpaceMouse Wireless i ile czasu zajmuje ponownie naładowanie akumulatora?

SpaceMouse Wireless będzie działać do jednego miesiąca ciągłej pracy1, a ponownie naładowanie akumulatora odbywa się poprzez załączony kabel z mikro-USB i zajmuje około 2 godzin (podczas ładowania SpaceMouse Wireless jest w pełni funkcjonalny). Żywotność baterii do 4 tygodni w oparciu o 8 osiem godzin ciągłej pracy dziennie, 5 dni w tygodniu


Jakiego rodzaju bateria użyta jest w SpaceMouse Wireless?

SpaceMouse Wireless ma wbudowaną baterię Litowo-jonową.


Jak użytkownicy mogą maksymalizować żywotność baterii w SpaceMouse Wireless?

Żywotność baterii można maksymalizować przez wyłączanie SpaceMouse Wireless, gdy nie jest używany. Na przykład po zakończeniu pracy, podczas weekendów czy wakacji.


Co się dzieje, gdy bateria w SpaceMouse Wireless jest na wyczerpaniu?

Gdy moc baterii się kończy użytkownicy są o tym fakcie informowani (najpierw przy 10% pozostałej mocy, potem jeszcze raz przy 4%). W tym czasie użytkownik powinien podłączyć kabel USB do urządzenia i po prostu kontynuować pracę (SpaceMouse Wireless trzyma wszystkie ustawienia i płynnie kontynuuje pracę podczas ładowania baterii).


Co robić w przypadku zagubienia odbiornika USB lub gdy wymaga on wymiany?

Użytkownicy mogą zamówić dodatkowy odbiornik USB ze sklepu internetowego 3Dconnexion (cena 10 EUR). Specjalna aplikacja do ponownego konfigurowania posiadanego SpaceMouse Wireless z nowym odbiornikiem USB („pairing” application) dostępna jest na stronie www.3dconnexion.com/pairing


Co robić w przypadku zagubienia kabla USB lub gdy wymaga on wymiany?

Użytkownicy mogą zamówić dodatkowy kabel USB ze sklepu internetowego 3Dconnexion (cena 5 EUR). Alternatywnie jakikolwiek kabel z USB i mikro-USB może być używany ze SpaceMouse Wireless.


Jak długi jest załączony kabel USB?

Załączony kabel USB ma 1,5 metra długości.


Jak użytkownicy mogą optymalizować wydajność SpaceMouse Wireless?

Firma 3Dconnexion radzi, by użytkownicy podczas podłączania produktu upewnili się, że instalowany jest najnowszy sterownik. Jest to szczególnie istotne w przypadku SpaceMouse Wireless, ponieważ ostatni sterownik dostępny do ściągnięcia ze strony 3Dconnexion posiada usprawniony interfejs użytkownika oraz dodatkowe funkcje, jak np. radial menu.


Co to jest radial menu firmy 3Dconnexion?

Radial menu firmy 3Dconnexion to nowa funkcja sterownika wprowadzona wraz z modelem SpaceMouse Wireless, ale działająca ze wszystkimi aktualnie wspieranymi produktami oferty 3Dconnexion (SpaceNavigator, SpaceNavigator for Notebooks, SpaceMouse Wireless, SpaceExplorer, SpaceMouse Pro, SpacePilot Pro). Użytkownicy mogą tworzyć radial menu składające się z 4 sekcji i przypisywać je do jakiegokolwiek przycisku na produkcie. Na przykład użytkownicy modeli SpaceNavigator i SpaceMouse Wireless mogą tworzyć i programować 2 radial menu (ww modele mają dwa fizyczne przyciski), a użytkownicy SpaceMouse Pro mogą ich stworzyć aż 15 (ten model ma 15 programowalnych przycisków).


Czy funkcja radial menu na SpaceMouse Wireless oznacza, że użytkownicy nie potrzebują już modeli SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro?

Pomimo faktu, że nowa funkcja radial menu zwiększa ilość komend, do których użytkownicy modeli SpaceNavigator i SpaceMouse Wireless będą mieli szybki dostęp przez programowalne klawisze, ulepszenie jakości pracy, jaką dają fizyczne przyciski na modelach SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro jest ciągle nieporównywalnie większe. Wyższe modele posiadają Inteligentne Przyciski Funkcyjne, Klawisze Pomocnicze Klawiatury (Ctrl, Shift, Alt i Esc) oraz Klawisze Szybkiej Nawigacji, które zapewniają błyskawiczny dostęp (wystarczy jedno kliknięcie) do ulubionych komend aplikacji, standardowych widoków oraz możliwość jednoczesnego zaznaczania / odznaczania miejsc podczas nawigowania. Na przykład, w radial menu nie ma możliwości aktywowania i przytrzymywania Ctrl podczas jednoczesnego nawigowania i zaznaczania kilku punktów na modelu. Dodatkowo, SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro mają wielkość i kształt idealnie dopasowujące się do nadgarstka, które układa rękę użytkownika perfekcyjnie w kierunku drążka manipulatora, zapewniając maksymalny komfort pracy. Każdy, kto spędza co najmniej kilka godzin dziennie na projektowaniu w aplikacjach 3D i potrzebuje szybkiego, łatwego dostępu do komend aplikacji, standardowych widoków i klawiszy pomocniczych, szybko doceni prawdziwe korzyści pracy z modelami SpaceMouse Pro i SpacePilot Pro.


Na jakich systemach operacyjnych działa SpaceMouse Wireless?

Na początku SpaceMouse Wireless wspierany będzie na następujących systemach operacyjnych:

 • Microsoft Windows 8 i 8.1 x86 i x64 (wszystkie wersje; RTM)
 • Microsoft Windows 7 (wszystkie wersje; RTM and SP1)
 • Windows Vista x86 i x64 (wszystkie wersje; RTM, SP1 i SP2)
 • Windows XP Professional x64 Edition (SP1, SP2)
 • Windows XP Professional (SP2, SP3)
 • Mac OS X 10.6 to v. 10.8
 • Linux
 • Unix


Co zawiera pudełko produktu?

 • Myszka 3D SpaceMouse Wireless 3D
 • Odbiornik Mikro-USB
 • Kabel Mikro-USB
 • CD-ROM: Sterowniki, dema i narzędzia


Skontaktuj się z nami

Wypożycz manipulator do testów

Doświadcz sprawniejszego, bardziej intuicyjnego i efektywniejszego projektowania z profesjonalną myszką 3D firmy 3Dconnexion.


Wypełnij krótki formularz, zarejestruj się już dziś i skorzystaj z 14-dniowych, bezpłatnych i niezobowiązujących do zakupu testów.

Dowiedz się więcej

SpaceMouse Wireless – cena


Cena produktu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.


Nasi konsultanci zaproponują optymalną ofertę cenową. Można się z nami skontaktować na kilka róznych sposobów:

 • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
 • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.pl


Dlaczego warto?

W ciągu ponad 10 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.


Informujemy, że przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO i z naszą Polityką prywatności.Promocje


Copyright 2015-2018 PCC Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone.