Autodesk Mudbox

Autodesk dla branży 3D

Podnieś poprzeczkę


mudbox2014


W świecie grafiki i modelowania 3D rozpoczęła się dość nieśmiała i cicha rewolucja.

Twórcy oprogramowania 3D podnieśli sobie poprzeczkę i oddali w nasze ręce narzędzia, które pozwalają nam modelować trójwymiarowe obiekty w niemal identyczny jak modelowanie dłońmi w glinie. Jako nazwa tej technologii przyjęło się określenie 3D Sculpting.

Autodesk wychodząc naprzeciw nowym potrzebom swoich klientów wypuścił nowy produkt – Autodesk Mudbox. Początkowo najbardziej jego możliwości były wykorzystywane w branżach mediowych, efektów specjalnych oraz gier komputerowych. Z czasem jednak zaczął zyskiwać zainteresowanie branży wzornictwa przemysłowego oraz mechanicznej.


mudbox_CaseStudies


Co zyskujemy?

Dzięki Mudbox’owi jesteśmy w stanie w szybki i łatwy sposób uzupełniać nasze modele o bardzo drobne detale. Na przykład plastikowym elementom wnętrza samochodu, możemy nadawać bardzo drobną fakturę, uzupełniać o struktury organiczne i tak przygotowany model wyeksportować do dowolnego programu 3D i przygotować formę wtryskową. Mudbox pozwala w bardzo łatwy i naturalny sposób modyfikować istniejące modele, nadając im bardziej naturalny i finezyjny charakter.

jesse_sandifer_mudbox

Intuicyjne rzeźbienie oparte na pędzlach — szybkie i precyzyjne rzeźbienie szczegółowych modeli 3D
Malowanie 3D w wysokiej rozdzielczości — szybsze malowanie 3D między wieloma teksturami i kanałami cieniowania
Warstwy 3D — niedestrukcyjne rzeźbienie i malowanie
Nanoszenie tekstur w procesie organizacji produkcji filmów i gier — nanoszenie map standardowych i z przesunięciem
Obszar roboczy do pracy z grafiką 3D w czasie rzeczywistym — tworzenie modeli 3D z kontekstowym cieniowaniem i oświetleniem zbliżonym do efektu końcowego
Współdziałanie — wymiana danych między oprogramowaniem Mudbox a aplikacjami Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya, Autodesk Softimage i Adobe Photoshop
SDK (pakiet programistyczny) — dostosowywanie, rozbudowa i integracja oprogramowania Mudbox z procesami organizacji produkcjiSkontaktuj się z nami

Mudbox – wersja 2016Autodesk Mudbox 2016
Oprogramowanie Autodesk Mudbox 2016 jest efektywnym programem służącym do rozwiązań typu malowanie i rzeźbienie cyfrowe. Mudbox zapewnia artystom 3D wysokiej jakości tekstury i geometrię 3D. Dzieje się to dzięki  intuicyjnym i dotykowym zestawom narzędzi do tworzenia i edycji . Najnowsza wersja Mudbox 2016 wprowadza szereg nowych narzędzi rzeźbiarskich, w tym nowe opcje objętości oraz powierzchni Volume, Surface Falloff i Relax Brush do wygładzania . Tym samym  stara się zachować kształt siatki i funkcję Twist for Grab Brush do tworzenia efektów wirowania .


Fallow objętości i powierzchni
W nowej wersji  2016 użytkownicy mają możliwość wybrać opcje objętości lub powierzchni  dzięki narzędziu Surface Falloff dla pędzli. Oprócz domyślnego trybu Hybrid, który automatycznie wybiera tryb Surface Falloff na podstawie tego, czy oczka siatki są zależne lub niezależne od siebie. W funkcji  Surface Falloff wszystko w promieniu pociągnięcia pędzla ulegnie zmianie niezależnie od tego, czy powierzchnie są podłączone, czy nie. Na przykład, użytkownicy mogą korzystać z tego modułu do nadania struktury i wielkości deformacji, która składa się z wielu oddzielnych części. Alternatywnie, tryb Surface Falloff daje większą kontrolę przy użyciu punkt środkowego pędzla do określenia obszaru zmian. Tryb ten jest szczególnie przydatny podczas pracy na geometrycznie naciągniętych powierzchniach, takich jak: oddzielone usta, ruchome powieki  i dokonania zmian jednym palcem bez wpływu na inne elementy.


Funkcja Relax Brush
W wersji Autodesk  Mudbox 2016 wprowadzona została nowa funkcja  Relax Brush do nanoszenia wygładzonych powierzchni. Po wybraniu funkcja będzie wyrównać przestrzeń pomiędzy wierzchołkami, aby zapewnić czystszą strukturę tworzonych kształtów. Jednocześnie zachowuje minimalne zmiany pierwotnego kształtu siatki. Ograniczenia powierzchni mogą być wybierane poprzez Pinch, Smear i Grab Brushes.


Twist for Grab Brush
Nowa funkcja w programie Twist Grab pozwala artystom skręcać wszystkie wierzchołki w obrębie promienia falloff pędzla w prawo lub w lewo. Funkcja ta jest przydatna do tworzenia obiektów skręconych (w ruchu wirowym) np. jak miękkie lody z automatu, obracanie uszu i oczu. Umożliwia na przykład  zmianę pozycji danego elementu na twarzy postaci jak skręcanie kącików ust bohatera,  stworzenie uśmiechu lub zmarszczenia brwi.


 Service packi i dodatki


Skontaktuj się z nami

Wymagania

Software
Operating system:

 •  Microsoft® Windows® 7 (SP1) and Windows® 8.1 Professional operating system
 • Apple® Mac OS® X 10.9.5 and 10.10.x operating system
 • Red Hat® Enterprise Linux® 6.5 WS operating system
 • CentOS 6.5 Linux operating system

Browser:

Autodesk recommends the latest version of the following web browsers for access to online supplemental content:

 • Apple® Safari® web browser
 • Google Chrome™ web browser
 • Microsoft® Internet Explorer® web browser
 • Mozilla® Firefox® web browser
Hardware:
Procesor: 64-bit Intel® or AMD® multi-core processor
Graphic: Refer to the Recommended Hardware wizard for a detailed list of recommended systems and graphics cards
RAM: 4 GB of RAM (8 GB or more recommended)
Disk space: 1 GB of free disk space for install
Pointing Device: Three-button mouse


Dowiedz się więcej na temat subskrypcji

Dlaczego warto zamówić subskrypcję?


Rekomendujemy zakup subskrypcji do tego oprogramowania. Poniżej prezentujemy atuty takiego rozwiązania.


Zdobądź najnowszą wersję oprogramowania

Gdy w trakcie obowiązywania subskrypcji wydana zostanie nowa wersja oprogramowania, subskrybent otrzyma ją natychmiast. Uzyska on także dostęp do najnowszych dodatków i usprawnień zwiększających funkcjonalność.


Zyskaj dodatkową licencję, by móc pracować także poza biurem

Dzięki dodatkowej licencji Home Use Benefit będzie możliwa praca w dowolnym miejscu. Dodatkowa instalacja i autoryzacja pozwala na korzystanie z oprogramowania w domu i poza biurem.


Korzystaj z nieograniczonej mocy obliczeniowej

Platforma Autodesk 360 to internetowa „chmura”, która znacząco usprawnia pracę dzięki nieograniczonej mocy obliczeniowej. Umożliwia ona pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.


Zaoszczędź do 70% kosztu ewentualnego uaktualnienia (upgrade)

Zakup subskrypcji może być nawet o 70% tańszy niż późniejszy zakup uaktualnienia (upgrade). Przewidywalne koszty i znajomość terminu odnowienia subskrypcji, sprawiają, że jest ona atrakcyjną formą planowania wydatków związanych z oprogramowaniem Autodesk, pozwalającą na wcześniejsze budżetowanie tych wydatków oraz optymalne rozłożenie inwestycji w czasie.


Nie trać czasu na wdrożenia i instalacje

Po otrzymaniu uaktualnienia (upgrade) subskrybent nadal może używać poprzedniej wersji programu. Nie ma konieczności przerywania prac nad projektem, by wdrożyć lub zainstalować najnowszą wersję.


Dopasuj wersję językową do potrzeb zagranicznych kontrahentów

Zmiana wersji językowej to opcja, która idealnie sprawdza się w przypadku współpracy z klientem zagranicznym. Od teraz wszystkie projekty można przedstawić jako zrealizowane w języku kontrahenta. Zdecydowanie podnosi to poziom konkurencyjności na rynkach międzynarodowych.


Skorzystaj z pomocy i wsparcia profesjonalistów

Subskrybent otrzymuje dostęp do internetowego Centrum Subskrypcyjnego, co zapewnia kompleksową obsługę subskrypcji od jej zarejestrowania, przez instalację po jej odnawianie. W przypadku problemów uzyska pomoc i wsparcie techniczne bezpośrednio od konsultantów firmy Autodesk.


Zdobądź dodatkową wiedzę dzięki szkoleniom e-Learning

Istnieje możliwość samodzielnego uzupełnienia wiedzy z zakresu obsługi i funkcji danego produktu. Szkolenia dostępne są w formie krótkich interaktywnych ćwiczeń i symulacji.


Jak zamówić subskrypcję?

Wystarczy skontaktować się z naszym działem sprzedaży. Konsultanci udzielą wszystkich niezbędnych informacji. Więcej informacji prezentujemy na specjalnej stronie Subskrypcja Autodesk »


Dowiedz się więcej na temat subskrypcji

Mudbox 2016 – cena


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.


Nasi konsultanci zaproponują optymalną ofertę cenową. Można się z nami skontaktować na kilka róznych sposobów:

 • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
 • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
 • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.pl


Dlaczego warto?

W ciągu ponad 10 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Skontaktuj się z nami

Wersja 2014Extended Multi-Touch Workflows

Multi-touch z Autodesk 2013 Mudbox został rozszerzony, dzięki czemu wzrasta wydajność pracy. Wspierany jest również przez urządzenia zewnętrzne takie jak tablety dotykowe (np. Wacom Intuos 5, Wacom Tablet Cintiq 24HD). Urządzenia te są w stanie wyczuć dotyk więcej niż w jednym punkcie w tym samym czasie, umożliwiając twórcom korzystanie z wielu palców lub równocześnie z pióra i gestów rąk do manipulowania modelem lub kamerą.


Extreme Detail with the new Gigatexel engine

System gigapixel pozwala na obsługę texture I map w bardzo duzych rozdzielczościach dochodzacych do gigapixeli.


Multipurpose Curves

Możliwość swobodnego malowania zakrzywionych kształtów w przestrzeni 3D, a następnie wykorzystywanie ich ułatwiania wykonywania operacji na obiektach.


mudbox_przykład


Customizable Workspace

Jeszcze bardzije można dopasować MudBox’a do swoich predyspozycji i upodobań.


Support for Edge Hardness, Creasing, and Smoothing Groups

Wykorzystywanie grup wygładzania z importowanych modeli z innych produktów Autodesk.


Combine Bump and Normal Map Detail

Możliwość mieszania map nierówności razem z mapami chropowatości.


Sculpt and Paint Tiling Detail

Automatycznie tworzenie samopowtarzających się tekstur, w których nie widać łączeń.


Enhanced Photoshop Interoperability

Zwiększona integracja z Adobe Photoshop, pozwalająca na obsługę 16 bitowych plików PSD.


profesjonalny zestaw narzędzi rzeźbiarskich


Service packi i dodatki


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.
Promocje

Autodesk Mudbox, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Copyright 2015-2016 PCC Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone.