Nastran in-CAD

Nastran in-CAD

Odkryj nowe rozwiązanie dla symulacji mechanicznej


Bez nazwy 1


Oferując wygodny przepływ pracy, Nastran In-CAD pomaga usprawnić procesy,
utrzymać wydajność i wyeliminować problemy ze zgodnością, umożliwiając korzystanie z profesjonalnej i uznanej w branży platformy obliczeniowej Nastran.


Oprogramowanie Nastran In-CAD to osadzone w środowisku graficznym CAD uniwersalne narzędzie do analizy metodą elementów skończonych (MES). Bazuje na solverze Autodesk Nastran (NEI Nastran).

Nastran In-CAD zawiera symulacje obejmujące wiele rodzajów analiz: liniowych, nieliniowych, dynamicznych i termicznych. Produkt ten jest dostępny w formie licencji sieciowej i obsługuje wiele programów CAD między innymi Autodesk Inventor. Zapewnia to spójność użytkowania i eliminuje potrzebę stosowania wielu jednoplatformowych programów do symulacji i obliczeń.


Przyjazny dla użytkowników programów Autodesk Inventor i SolidWorks

Autodesk Nastran In-CAD eliminuje potrzebę stosowania wielu jednoplatformowych technologii symulacyjnych dzięki integracji narzędzi MES bezpośrednio w oprogramowaniu Inventor lub SolidWorks. To umożliwia modelowanie wszystkich płaszczyzn i brył, oraz pre- i postprocessing MES w tym samym środowisku graficznym CAD.

Nastran in-CAD


Przyjazny interfejs i przepływ pracy

Korzystanie z jednego środowiska CAD/MES zapewnia taki sam wygląd menu i „struktury drzewa”, co umożliwia przyjazny przepływ pracy i częste korzystanie z symulacji nawet dla małych zmian w produkcie, co wcześniej zazwyczaj nie było możliwe.


Integracja z modelem CAD

Nastran In-CAD pozwala na utrzymanie wysokiej produktywności eliminując problemy związane ze zgodnością pojawiające się podczas importu modeli CAD do różnych programów MES. Zintegrowane środowisko CAD-MES pozwala wykonać kolejne iteracje projektu bez ponownego definiowania sił, podparć, kontaktów,… dla każdej zmiany projektowej.

Geometria pochodząca z różnych systemów CAD jest poprawnie rozpoznawana i wczytywana w środowisku graficznym programu Autodesk Inventor. Inventor wczytuje formaty CAD pochodzące z systemów: CATIA, Solidworks, Pro-E/Creo, NX, JT, Alias, STEP, Iges, Rhino, SAT, Parasolid Binary files, dzięki czemu nie ma potrzeby powtarzania tej samej pracy w wielu systemach CAD. Rozpatruj różne scenariusze przy pełnej integracji ze środowiskiem MES, korzystając z danych CAD i analizując różne koncepcje projektowe.


nastran inCAD


Różnorodność licencji

Autodesk Nastran In-CAD jest dostępny w formie licencji sieciowej dla programów Autodesk Inventor i SolidWorks (programy CAD mogą być licencjami stacjonarnymi). Licencja programu jest zarządzana przez managera licencji sieciowej.

Nastran inCAD

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wersji 2017


Autodesk Nastran In-CAD to narzędzie osadzone bezpośrednio w programie CAD Autodesk Inventor. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest praca nad modelem i symulacja w jednym spójnym środowisku graficznym.


Masz pytania?

Szukasz odpowiedniego rozwiązania lub spersonalizowanej oferty- zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Analizy i obliczenia w Nastran In-CAD


Autodesk Nastran jest cenionym w branży solverem do obliczeń za pomocą metody elementów skończonych. Cechuje go duża dokładność wyników analiz zarówno liniowych jak i nieliniowych, dynamicznych i termicznych.

Solver Autodesk Nastran jest wykorzystywany również w programie Autodesk Simulation Mechanical. Ta wysokiej klasy technologia obliczeniowa pozwala uzyskiwać dokładne wyniki nawet dla bardzo złożonych symulacji. Analizy mogą być prowadzone dla modeli typu: bryła, powłoka i belka.


nastran inCAD


Autodesk Nastran In-CAD dysponuje szerokim wachlarzem analiz – od podstawowych do zaawansowanych – liniowych, nieliniowych dynamicznych, testy zderzeniowe. Dostępne są również zaawansowane typy analiz takich jak zmęczenie materiałów, MES dla dużych prędkości i deformacji, materiały kompozytowe.


Możliwości zaawansowanych analiz obejmują:

  • Analizy nieliniowe: Obliczanie zagadnień nieliniowych, takich jak duże przemieszczenia /obroty, duże odkształcenia, plastyczność, hiperelastyczność, pełzanie,…
  • Analizy termiczne: Rozwiązywanie problemów związanych z obciążeniem termicznym i wymianą ciepła w liniowych i nieliniowych warunkach pracy, które zmieniają się w czasie (na przykład, wahania mocy).
  • Zmęczenie: Określanie żywotności części poddanych obciążeniom cyklicznie zmiennym w czasie; pozwala łatwo obliczyć wytrzymałość zmęczeniową bazując na liniowej analizie statycznej lub analizie dynamicznej
  • Wyboczenie: Dokonuje oceny stabilności i możliwych przypadków awarii pod wpływem obciążeń ściskających.
  • Odpowiedź dynamiczna: Określa przemieszczenia, naprężenia, obciążenia oraz odkształcenia w strukturach poddanych obciążeniom zmiennym w czasie lub zależnym od częstotliwości.


Pełna lista typów analiz i symulacji dostępnych w Nastran In-CAD:

Nastran inCAD

Materiały w Nastran In-CAD


Biblioteka materiałów pozwalana na import dodatkowych materiałów z programu Autodesk Nastran (nasmat) i Solid Works (sldmat).

Dane w bibliotece materiałów mają zasadnicze znaczenie dla dokładności symulacji inżynierskich w procesie projektowania. Symulacje takich materiałów jak metal, materiały kompozytowe, gumy oraz tworzywa sztuczne pomagają użytkownikom dowiedzieć się więcej o działaniu produktu, a nawet przewidzieć ewentualne problemy. Program wspiera szeroki zakres liniowych i nieliniowych modeli materiałów, co pozwala lepiej symulować rzeczywiste warunki eksploatacji.


Nastran inCAD

Porównanie Nastran In-CAD z innymi programami CAE Autodesk


Porównanie możliwości prowadzenia obliczeń i symulacji MES w oprogramowaniu:
Autodesk Nastran In-CAD 2017 vs. Autodesk Simulation Mechanical 2017 and Autodesk Inventor Professional 2017.


Nastran reprocessing i contact modeliing


Heat transfer, linear & nonlinear structural, multiphysic


Nastran In-CAD post processing

nastr10

Nastran in-CAD – wymagania sprzętowe i systemowe


Program Nastran In-CAD działa w środowisku programu Autodesk Inventor. Wymagania sprzętowe w dużej części są zbieżne z wymaganymi programu Autodesk Inventor. Poniższa tabela prezentuje wymagania dla komputerów stacjonarnych i notebooków w 3 grupach cenowych dla programu Nastran In-CAD 2017.


Komputery stacjonarne – stacje robocze

Wersja minimum

Wersja zrównoważona cenowo

Stacja wysokiej wydajności

ProcesorIntel Pentium lub AMDIntel Core i5/i7 – Dual or Quad Core z wysoką częstotliwością taktowaniaDwa procesory Intel Xeon Quad-core CPUs z wysoką częstotliwością taktowania (3.5+GHz), lub jeden procesor Xeon 8-core CPU z wysoką częstotliwością taktowania
Pamięć RAM2GB8GB32GB lub więcej
Karta graficzna Dowolna karta przeznaczona do stacji roboczych z 256MB pamięciDedykowana karta graficzna CAD z 1GB pamięciDedykowana karta graficzna CAD np.: NVIDIA Quadro K4000 lub podobna z 2 GB pamięci lub więcej
Dysk twardy40GB wolnego miejscaDwa dyski: 1TB SATA 7200RPM i 256GB SSD na pliki tymczasowe (temp files)

Dwa dyski: 2TB 7200 SATA na dane projektowe i 512GB SSD na pliki tymczasowe (temp files).

Krytyczna jest wysoka prędkość zapisu minimum 4000 MB/sek

Karta sieciowaWymagana przy instalacji sieciowej NLMWymagana przy instalacji sieciowej NLMWymagana przy instalacji sieciowej NLM
System
operacyjny
Windows 7 SP1 64-bitWindows 7 SP1 Professional 64-bit,
Windows 8 Professional 64-bit
Windows 7 SP1 Professional 64-bit,
Windows 8 Professional 64-bit,
Windows 8.1 Professional   64-bit
Windows 10 Professional   64-bit


Stacje mobilne – Laptopy, Notebooki, ThinkPady

Wersja minimum

Wersja zrównoważona cenowo

Stacja wysokiej wydajności

ProcesorIntel Pentium lub AMDIntel Core i5/i7 – Dual or Quad Core z wysoką częstotliwością taktowaniemIntel Core i7 – Dual or Quad Core z wysoką częstotliwością taktowaniem
Pamięć RAM2GB4GB16GB+
Karta graficzna Dowolna karta przeznaczona do stacji roboczych z 256MB pamięciDedykowana karta graficzna CAD z 1GB pamięciDedykowana karta graficzna CAD z 2 GB pamięci NVIDIA lub ATI
Dysk twardy40GB wolnego miejsca1TB SATA 7200RPMDysk SSD 512GB
Krytyczna jest wysoka prędkość zapisu danych (minimum 4000 MB/sek).
Karta sieciowaWymagana przy instalacji sieciowej NLMWymagana przy instalacji sieciowej NLMWymagana przy instalacji sieciowej NLM
System operacyjnyWindows 7 SP1 64-bitWindows 7 SP1 Professional 64-bit,
Windows 8 Professional 64-bit
Windows 7 SP1 Professional 64-bit,
Windows 8 Professional 64-bit,
Windows 8.1 Professional   64-bit
Windows 10 Professional   64-bit

 

Szukasz odpowiedniego sprzętu?

Zobacz polecane stacje robocze przeznaczone do wykonywania obliczeń:

Więcej stacji roboczych z naszej oferty >>

Ile kosztuje Nastran In-CAD?


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.


Nasi konsultanci zaproponują optymalną ofertę cenową. Można się z nami skontaktować na kilka różnych sposobów:

  • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
  • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
  • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
  • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.pl


SKLEP ON-LINE
Teraz czasowe licencje oprogramowania Nastran In-CAD dostępne są także do kupienia 24h/dobę w naszym sklepie on-line.  Zamawiaj wygodnie kiedy chcesz i skąd chcesz.

Przejdź do sklepu


Dlaczego warto?

W ciągu ponad 14 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę oraz wsparcie techniczne i szkolenia.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.

Promocje

Nastran in-CAD, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Copyright 2015-2016 PCC Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone.