Autodesk Revit LT

Branża architektoniczna

Autodesk Revit LT to intuicyjne oprogramowanie do trójwymiarowego modelowania informacji o budynku (BIM), pozwalające precyzyjnie tworzyć projekty i dokumentację wyższej jakości.


Umożliwia pracę w obrębie skoordynowanego środowiska opartego o model 3D, w którym projekt jest automatycznie aktualizowany po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian. Uproszczony interfejs użytkownika oraz zintegrowane materiały edukacyjne ułatwiają wdrożenie procesu modelowania informacji o budynku.

Program pomaga wyjść naprzeciw potrzebom klientów, umożliwiając udostępnianie projektów uczestnikom przedsięwzięcia, którzy korzystają z innego oprogramowania zbudowanegona platformie Autodesk Revit lub AutoCAD. Ponadto Subskrypcja Autodesk zapewnia dostęp do zintegrowanych usług w chmurze, ułatwiających tworzenie fotorealistycznych renderingów.


Opisy funkcji

Efektywniejsza praca dzięki pojedynczemu, skoordynowanemu modelowi

Oprogramowanie Autodesk Revit LT pozwala jednocześnie tworzyć i dokumentować projekty budowlane. Wszystkie informacje na temat projektu przechowywane są w pojedynczej, skoordynowanej bazie danych, która umożliwia natychmiastowe wygenerowanie dowolnych planów, arkuszy rysunkowych lub widoków 2D i 3D bezpośrednio z modelu.

Zmiany wprowadzone w projekcie są automatycznie aktualizowane w każdym widoku, co usprawnia tworzenie dokumentacji oraz minimalizuje ilość błędów i przeoczeń.

Projektowanie i tworzenie wizualizacji w 3D


Oparte o model środowisko programu Autodesk Revit LT umożliwia projektowanie w 3D. Na każdym etapie procesu projektowego można łatwo wygenerować trójwymiarowe widoki ortogonalne lub perspektywiczne – ustawiając model pod dowolnym kątem – umożliwiające wizualizację przestrzeni. Szybko i łatwo można również tworzyć widoki rozbite i trójwymiarowe detale. Funkcja wirtualnego spaceru, pozwalająca na opracowywanie animacji w oparciu o kamery poruszające się po ścieżce, pomaga wyobrazić sobie i lepiej zrozumieć wygląd budynku i jego pomieszczeń, oraz skuteczniej i bardziej klarownie przekazywać klientom założenia projektowe.


Tworzenie fotorealistycznych renderingów w chmurze

Dostępna za pośrednictwem Subskrypcji AutodeskR usługa Renderowanie AutodeskR 360 pozwala tworzyć renderingi w chmurze bezpośrednio z interfejsu programu.* Usługa ta umożliwia tworzenie sugestywnych, fotorealistycznych renderingów bez konieczności obciążania pamięci komputera.* Użytkownicy mogą wybierać gotowe fotorealistyczne materiały z rozbudowanej biblioteki i stosować je do elementów budowlanych w celu wyświetlania ich wyglądu. Ponadto opcja fotometrycznego źródła światła opartego o dane ze świata rzeczywistego pozwala precyzyjnie definiować parametry światła słonecznego i dodawać oświetlenie sztuczne.


Wyższa jakość dokumentacji

Oprogramowanie AutodeskR Revit LT automatycznie zarządza iteracyjnymi zmianami w modelu budynku w trakcie całego procesu dokumentowania projektu. W rezultacie przedstawienie budynku pozostaje spójne, co zwiększa zgodność rysunków i zmniejsza ilość błędów. Dokumentacja budowlana wygenerowana z modelu jest wyższej jakości – pomaga to ograniczyć wprowadzanie kosztownych poprawek i konieczność ręcznego uzgadniania rysunków. Wiedząc, że dokumentacja jest zawsze spójna i aktualna, użytkownicy mogą poświęcić więcej czasu na projektowanie.


Automatyczne generowanie zestawień

Zautomatyzowany proces tworzenia zestawień elementów budowlanych pozwala sterować danymi oraz zapewnia jasny wgląd w koszty i ilości potrzebnych materiałów. Ponieważ zestawienia generowane są bezpośrednio z modelu, są one zawsze aktualne i zapewniają wszechstronny wgląd w model Revit LT. Zmiany w widoku zestawienia są automatycznie odzwierciedlane we wszystkich pozostałych widokach modelu, takich jak: plany, przekroje i rzuty.


Weryfikacja ilości materiałów

Funkcja przedmiaru materiałów pozwala precyzyjnie obliczyć ilość potrzebnych materiałów, a tym samym ułatwia sporządzanie kosztorysów i usprawnia proces śledzenia ilości materiałów. Przedmiar materiałów to rodzaj zestawienia, które umożliwia wyodrębnienie danych z właściwości materiałów zastosowanych do rożnych elementów budowlanych w modelu. Baza danych modelu w programie Autodesk Revit LT zarządza przedmiarem materiałów w trakcie rozwoju projektu, dzięki czemu informacje o ilości potrzebnych materiałów są zawsze aktualne.


Bądź na bieżąco dzięki rozbudowanej bibliotece elementów

Oprogramowanie Autodesk Revit LT wyposażono w duży zbiór szczegółowych elementów dwuwymiarowych i rzeczywistych trójwymiarowych elementów budowlanych. Szczegółowe elementy 2D sklasyfikowane zostały w oparciu o uznany standard branżowy CSI MasterFormat, dzięki czemu łatwo wyszukać odpowiedni element. Można również tworzyć własne elementy w oparciu o normy obowiązujące w danej firmie.

Ponieważ rzeczywiste elementy budowlane 3D, takie jak: ściany, okna i drzwi mają parametryczne właściwości, model projektu jest zawsze dokładny i skoordynowany. Treść biblioteki elementów jest kompatybilna ze wszystkimi aplikacjami AutodeskR RevitR, co umożliwia płynną wymianę danych z uczestnikami przedsięwzięcia korzystającymi z innego oprogramowania Revit.


Zwiększające precyzję inteligentne elementy

Oprogramowanie Autodesk Revit LT wykorzystuje rodziny, jako podstawę do przedstawiania wszystkich elementów budowlanych, w tym mebli, witryn, drzwi, okien, ścian i wielu innych. Do rodzin można wprowadzić takie informacje jak: wysokość, szerokość, koszt i rodzaj materiału, przekształcając je w ten sposób w elementy parametryczne. Informacje te można w dowolnym momencie wyodrębnić z modelu, co zwiększa dokładność projektowania i opracowywania dokumentacji. Edytor rodzin w programie Revit LT umożliwia tworzenie treści na wysokim poziomie szczegółowości, dzięki czemu założenia projektowe można przekazywać w sposób klarowny, bez konieczności posiadania wiedzy z zakresu programowania.


Wymiana danych z użytkownikami oprogramowania Autodesk Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit LT umożliwia płynną wymianę plików z członkami zespołu używającymi innych aplikacji Autodesk Revit. Program jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Autodesk Revit, AutodeskR RevitR Architecture, AutodeskR RevitR MEP i AutodeskR RevitR Structure, co pozwala na wymianę plików z każdą fi rmą korzystającą z platformy Revit.


Dostarczanie plików projektowych w formacie DWG

Autodesk Revit LT umożliwia tworzenie projektów w formacie DWG. Oprogramowanie wspiera proces, z którego większość fi rm korzysta, by tworzyć uporządkowane, warstwowe pliki DWG. Revit LT pomaga zarządzać eksportem danych modelu do odpowiednich warstw, linii, wzorów i czcionek, a tym samym ułatwia współpracę z innymi uczestnikami przedsięwzięcia oraz przyspiesza proces projektowania i tworzenia dokumentacji.


Skontaktuj się z nami

Porównanie

Poniżej prezentujemy porównanie Autodesk Revit LT 2015 i AutoCAD LT 2015.


Dokumentacja

WłaściwościAutodesk Revit LTAutoCAD LT
Tworzenie dokumentacji przy pomocy narzędzi do kreślenia i detalowania 2D
Umieszczanie opisów i wymiarów ułatwiające przekazywanie dodatkowych informacji projektowych
Automatyczne tworzenie zestawień w oparciu o komponenty budowlane
Automatyczne obliczanie i śledzenie ilości materiałów oraz szacowanie kosztów
Automatyczna aktualizacja dokumentacji we wszystkich widokach po wprowadzeniu zmian w projekcie


Modelowanie 3D

WłaściwościAutodesk Revit LTAutoCAD LT
Modelowanie architektoniczne przy użyciu wyspecjalizowanych narzędzi do modelowania informacji o budynku, pozwalające konkurencyjnie projektować i tworzyć dokumentację


Wizualizacje i prezentacje

WłaściwościAutodesk Revit LTAutoCAD LT
Łatwe generowanie trójwymiarowych widoków ortogonalnych lub perspektywicznych z dowolnego kąta ustawienia modelu, umożliwiające wizualizację przestrzeni
Dostęp do usługi Renderowanie Autodesk 360* umożliwiającej tworzenie sugestywnych, fotorealistycznych renderingów bez konieczności obciążania pamięci komputera
Prezentowanie projektu przy pomocy wirtualnych spacerów i animacji w czasie rzeczywistym


Współpraca

WłaściwościAutodesk Revit LTAutoCAD LT
Projektowanie, tworzenie dokumentacji i udostępnianie plików w formacie DWG, ułatwiające współpracę z innymi uczestnikami przedsięwzięcia
Tworzenie odnośników zewnętrznych w różnych formatach (pliki DWG, pliki grafi czne i inne)
Udostępnianie plików Revit uczestnikom przedsięwzięcia korzystającym z oprogramowania Autodesk Revit


Skontaktuj się z nami

Autodesk Revit LT Suite – wymagania sprzętowe i systemowe


Dla 64-bitowej wersji oprogramowania Autodesk Revit LT 2016

WindowsR 7, 64-bitowa wersja Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium; Windows XP, 64-bitowa wersja Professional (dodatek Sevice Pack 2); Windows XP, wersja Professional lub Home (dodatek Sevice Pack 2 lub nowszy)
Windows Internet ExplorerR, wersja 7.0 lub nowsza
Jedno- lub wielordzeniowy procesor IntelR PentiumR, XeonR lub z serii „i” albo jego odpowiednik fi rmy
AMDR z obsługą SSE2. Zalecany najszybszy procesor, jaki można nabyć.
4 GB pamięci RAM
Monitor o rozdzielczości 1280 x 1024 z obsługą True Color
Karta grafi czna obsługująca kolory 24-bitowe (grafi ka podstawowa)
Karta grafi czna z obsługą DirectXR 10 i z modelem cieniowania Shader Model 3 (grafi ka zaawansowana)
5 GB wolnej przestrzeni na dysku na potrzeby instalacji
Urządzenie zgodne z MS-Mouse lub 3DconnexionR
Pobranie lub instalacja z płyty DVD
Połączenie internetowe do zarejestrowania licencji i pobrania niezbędnych komponentow


Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto zamówić subskrypcję?


Rekomendujemy zakup subskrypcji do tego oprogramowania. Poniżej prezentujemy atuty takiego rozwiązania.


Zdobądź najnowszą wersję oprogramowania

Gdy w trakcie obowiązywania subskrypcji wydana zostanie nowa wersja oprogramowania, subskrybent otrzyma ją natychmiast. Uzyska on także dostęp do najnowszych dodatków i usprawnień zwiększających funkcjonalność.


Zyskaj dodatkową licencję, by móc pracować także poza biurem

Dzięki dodatkowej licencji Home Use Benefit będzie możliwa praca w dowolnym miejscu. Dodatkowa instalacja i autoryzacja pozwala na korzystanie z oprogramowania w domu i poza biurem.


Korzystaj z nieograniczonej mocy obliczeniowej

Platforma Autodesk 360 to internetowa „chmura”, która znacząco usprawnia pracę dzięki nieograniczonej mocy obliczeniowej. Umożliwia ona pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.


Zaoszczędź do 70% kosztu ewentualnego uaktualnienia (upgrade)

Zakup subskrypcji może być nawet o 70% tańszy niż późniejszy zakup uaktualnienia (upgrade). Przewidywalne koszty i znajomość terminu odnowienia subskrypcji, sprawiają, że jest ona atrakcyjną formą planowania wydatków związanych z oprogramowaniem Autodesk, pozwalającą na wcześniejsze budżetowanie tych wydatków oraz optymalne rozłożenie inwestycji w czasie.


Nie trać czasu na wdrożenia i instalacje

Po otrzymaniu uaktualnienia (upgrade) subskrybent nadal może używać poprzedniej wersji programu. Nie ma konieczności przerywania prac nad projektem, by wdrożyć lub zainstalować najnowszą wersję.


Dopasuj wersję językową do potrzeb zagranicznych kontrahentów

Zmiana wersji językowej to opcja, która idealnie sprawdza się w przypadku współpracy z klientem zagranicznym. Od teraz wszystkie projekty można przedstawić jako zrealizowane w języku kontrahenta. Zdecydowanie podnosi to poziom konkurencyjności na rynkach międzynarodowych.


Skorzystaj z pomocy i wsparcia profesjonalistów

Subskrybent otrzymuje dostęp do internetowego Centrum Subskrypcyjnego, co zapewnia kompleksową obsługę subskrypcji od jej zarejestrowania, przez instalację po jej odnawianie. W przypadku problemów uzyska pomoc i wsparcie techniczne bezpośrednio od konsultantów firmy Autodesk.


Zdobądź dodatkową wiedzę dzięki szkoleniom e-Learning

Istnieje możliwość samodzielnego uzupełnienia wiedzy z zakresu obsługi i funkcji danego produktu. Szkolenia dostępne są w formie krótkich interaktywnych ćwiczeń i symulacji.


Jak zamówić subskrypcję?

Wystarczy skontaktować się z naszym działem sprzedaży. Konsultanci udzielą wszystkich niezbędnych informacji. Więcej informacji prezentujemy na specjalnej stronie Subskrypcja Autodesk »


Dowiedz się więcej na temat subskrypcji

Autodesk Revit LT – cena


Cena programu zależy od jego wersji, ilości zamówionych sztuk oraz rabatów, jakie jesteśmy w danym momencie zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami w tej sprawie.


Nasi konsultanci zaproponują optymalną ofertę cenową. Można się z nami skontaktować na kilka róznych sposobów:

  • Rozmowa przez czat (prawy dolny róg strony, w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
  • Telefon: 71 347 10 41 (w tygodniu w godzinach 8:00 – 16:00)
  • Formularz kontaktowy (po prawej stronie)
  • Mail na adres: pccpolska@pccpolska.pl


Dlaczego warto?

W ciągu ponad 10 lat obecności na rynku współpracowaliśmy już z ponad dwoma tysiącami klientów. Jako Autodesk Gold Partner jesteśmy w stanie zaoferować Państwu atrakcyjną i konkurencyjną ofertę.


Skontaktuj się z nami


Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przygotują optymalną ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb.
Promocje


Copyright 2015-2016 PCC Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone.