AutoCAD: Udostępnianie dokumentacji DWG przez bezpłatną przeglądarkę internetowąOpublikowane: 17 Sty / 2020 Kategoria: AutoCAD, Tagi: , , ,

Klient poprosił Cię o dokumentację DWG, a nie ma zainstalowanego AutoCADa? Jest proste rozwiązanie – poznasz je z artykułu!


Udostępnianie dokumentacji DWG przez przeglądarkę internetową

Twój klient lub kooperant chciałby przejrzeć Twój projekt, a nie ma zainstalowanej przeglądarki plików CAD-owskich? Skrzynka klienta jest pełna, lub plik jest zbyt duży by go przesłać Nie musisz przesyłać dokumentacji przez maila!

Narzędzie udostępnij widok umożliwia szybkie przesłanie dokumentacji w formacie DWG poprzez link. Jest on aktywny tylko 30 dni, następnie znika!

Aby udostępnić swój projekt:

  1. W lewym górnym rogu kliknij w ikonkę AutoCAD
  2. Przejdź do funkcji Opublikuj
  3. Wybierz Udostępnij widok

5 tips widok udostępniony AutoCAD 1
Na tym etapie możesz zdefiniować, czy chcesz udostępnić wyłącznie bieżący widok, czy też wszystkie widoki z Twojego arkusza.

5 tips widok udostępniony AutoCAD 2

Po kliknięciu w przycisk Współdziel teoretycznie nic się nie dzieje, ale w prawym dolnym rogu można zauważyć ikonkę, która informuję nas o statusie tworzenia dokumentu.

5 tips widok udostępniony AutoCAD 4

Po przeprocesowaniu operacji pojawi się komunikat wraz z hiperłączem do bezpłatnej internetowej przeglądarki DWG Autodesk (nie musisz niczego instalować!).

5 tips widok udostępniony AutoCAD 5

W przeglądarce możesz dokonać pomiarów odległości, kąta i powierzchni.

5 tips widok udostępniony

Autor: Jakub Piwowar | PCC Polska

Taniej do 26%!

Huraganowe porywy cen do 27 lutego na:
AutoCAD, Revit LT Suite, AutoCAD LT
Przejdź do sklepu >>>
close-link
Kliknij tutaj >>>