Menu

10 powodów, dla których warto pracować w 3D



Kategoria: Pomoc techniczna - architektura i AutoCAD, Tagi: , , , , ,

Oprogramowanie 2D wydaje Ci się czasami niewystarczające? Zastanawiasz się jak możesz usprawnić swoją pracę projektową? Może czas na zmianę oprogramowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy przejście z 2D do 3D jest właśnie dla Ciebie!


AutoCAD w wielu przypadkach okazuje się niewystarczającym narzędziem. Zobacz powody dla których warto go zmienić:

 

1. Konstrukcje blachowe – ręcznie rysujesz rozwiniecie blachy, robisz papierowe modele sprawdzająca czy się rozwinie?. To nie jest właściwa metoda pracy. W programie Autodesk Inventor są narzędzia do projektowania konstrukcji blachowych, automatycznego tworzenie rozwinięć blach, gięcia, itp.

Konstrukcje Blachowe
 

 

Konstrukcje blachowe | Źródło: knowledge.autodesk.com

2. Lista części – ręcznie zliczasz elementy w rysunku i wpisujesz do tabeli? Zmiany w projekcie to znowu żmudne zliczanie elementów z rysunku? W programie Autodesk Inventor każdy element wstawiony do modelu jest automatycznie zliczany, zmiany w projekcie to nie problem same się zaktualizują, a oprócz tego znasz np. masę elementów w zespole.

Inventor Professional Lista części

Lista części
Źródło: https://www.pccpolska.pl/modyfikacja-biblioteki-czesci-znormalizowanych-content-center/

3. Tworzenie instrukcji montażowej – tworzysz widoki izometryczne zespołów, instrukcje rozstrzelone, instrukcje montażowe, zobacz jak można robić to w szybki i wydajny sposób w Autodesk Inventor. Rysunki to za mało? Stwórz krótki filmik z animacją montażu.

Instrukcja montażowa

Instrukcja montażowa
Źródło: https://www.pccpolska.pl/images/inventor-publisher.jpg

4. Problemy z montażem – elementy nie pasują do siebie, występują kolizje w montażu – zobacz jak tego uniknąć tworząc cyfrowe prototypy w Autodesk Inventor.

Problemy z montażem

Problemy z montażem
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Aej6FfeceK0

5. Kosztorysowanie ­– robisz wycenę z projektu? Umieść cenę w parametrach części czy zespołu, a program Autodesk Inventor sam podsumuje i zliczy cenę całego projektu. Tabelkę z wykazem elementów możesz eksportować do Excela.

Kosztorysowanie

Kosztorysowanie
Źródło: https://www.pccpolska.pl/wycena-materialowa-w-liscie-czesci-w-autodesk-inventor/

6. Projektowanie konstrukcji ramowych – projektujesz ramy i konstrukcje stalowe? Zobacz jak efektywnie i szybko z zrobisz to w Autodesk Inventor, wykorzystując znormalizowane kształtowniki tj. ceowniki, teowniki np. z PN, generator konstrukcji ramowej, jak szybko dotniesz końce czy zmienisz profil.

Konstrukcje Ramowe

Konstrukcje ramowe
https://www.youtube.com/watch?v=rHohaVksSNY&t=354s

7. Tworzenie dokumentacji płaskiej – rzuty, przekroje, wyrwania i szczegóły zabierają ci dużo pracy? Czas to zmienić, zobacz w jaki sposób generować dokumentacje płaską i w jaki sposób  sama się aktualizuje po wprowadzonych zmianach.

Dokumentacja Płaska

Dokumentacja płaska
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=m4Xlxm6WDrs

8. Masz problemy z otwieraniem modeli przesłanych w formatach 3D, trzeba prosić o zapis do DWG lub innego formatu CAD 3D?  To już nie problem – Autodesk Inventor potrafi otworzyć większość formatów 3D, wprowadzić zmiany w przesłanych modelach, oraz współpracować z innymi programami.

AnyCAD

AnyCAD
Źródło: http://underthehood-autodesk.typepad.com/blog/2015/05/anycad-i-can-put-what-in-vault-now.html

9. Klient oczekuje wizualizacji 3D – dokumentacja płaska już nie wystarcza i oczekuje grafiki z wizualizacją lub modelu 3D. Zobacz jak łatwo i szybko to zrobić w Autodesk Inventor.

Inventor Wizualizacja 3D

Inventor – wizualizacja 3D
Źródło: https://www.pccpolska.pl/branza-mechaniczna/autodesk-inventor/

10. Chcesz być pewny, że projektowany element wytrzyma lub spełni inne warunki wymagające przeprowadzenia symulacji lub analiz? – zobacz jakie analizy i obliczenia wykonasz w Autodesk Inventor.

Wynik analizy

Wynik analizy
Źródło: https://www.autodesk.pl/products/optimization-inventor/overview

 

Poznaj pełną funkcjonalność programu Inventor Professional na naszej stronie!

Autodesk Inventor Professional to oprogramowanie dedykowane dla tych, którzy zajmują się projektowaniem, kosztorysowaniem, tworzeniem prototypów, generują dokumentację warsztatową i montażową chcąc mieć pewność, że w projekcie nie występują kolizje.

Inventor Professional to narzędzie, które umożliwia m.in. parametryczne projektowanie w 3D przy wykorzystaniu generatorów części, narzędzi do symulacji i inteligentnej biblioteki elementów znormalizowanych.

Jeżeli borykasz się z wymienionymi powyżej zagadnieniami Inventor Professional będzie idealny dla Twojej firmy!

 

 

Źródło: Jakub Piwowar | PCC Polska